Kokie yra dvigubo stiklo saulės modulių pranašumai?

Paprastai saulės moduliai sudaryti iš priekinio stiklo plokštės, o iš galo turi plastikinį lakštą. Tuo tarpu Stiklas-stiklas moduliuose vietoj plastikinio galinio lakšto, šių plokščių nugarėlėje yra antrasis stiklo sluoksnis. Dvigubo stiklo saulės moduliai turi nemažai privalumų.

1. Stiklas veikia nuosekliai ir iš esmės nesensta

Tai geriausias pasirinkimas vietovėse, kuriose yra didelis drėgmės lygis, nes jis yra visiškai nepralaidus ir todėl atsparus drėgmei. Kadangi tokios plokštės yra nepralaidžios drėgmei ir deguoniui, modulių senėjimo procesas iš esmės nevyksta.

2. Padidėjęs patikimumas ir tvirtumas

Dvigubo stiklo plokštė be galinio apsauginio sluoksnio efektyviai išsklaido šilumą ir laikui bėgant praranda maždaug 30 % mažiau efektyvumo nei įprastos plokštės. Kadangi jie gamina 25 % daugiau energijos, dvigubo stiklo moduliams dažnai suteikiama 30 metų garantija..

3. Gamina daugiau elektros ilgesnį laikotarpį

Dėl garantuoto puikaus veikimo ir ilgesnio tarnavimo laiko stiklas-stiklas moduliai gamina daugiau elektros energijos ilgesnį laiką.

4. Padidėjusi galia

Moduliai, pagaminti iš dvigubo stiklo, yra atsparesni mechaniniam ir fiziniam poveikiui. Dėl to įprasto tipo saulės moduliai išlinksta veiki vėjo, sniego, krušos ar kitų elementų. Naudojant dvigubo stiklo modulius, stiklo lakštai priekyje ir gale yra vienodo storio, o neutralus sluoksnis, esantis viduryje, nėra veikiamas gniuždymo ar tempimo įtempių. Dėl to šie saulės moduliai turi geriausią įmanomą mechaninę apsaugą.

5. Atsparumas cheminei reakcijai

Kai kurios cheminės medžiagos ir aplinkos veiksniai sukelia stiklo reakciją. Vynas pilamas į stiklinius butelius, nes gali būti saugomas šimtus metų. Dėl šios medžiagos savybių nevyks jokios cheminės reakcijos tarp stiklo lakšto ir saulės elementų arba plokštes kartu laikančios epoksidinės dervos.

6. Sumažėjęs stresas ir iškraipymai

Dvigubo stiklo priekiniai ir galiniai stiklo lakštai plečiasi ir susitraukia tokiu pačiu greičiu, nes jų šiluminis plėtimasis yra toks pat. Dėl to, esant karštam arba šaltam orui, dvigubo stiklo saulės moduliai yra mažiau įtempti ir iškraipomi.

7. Praktiškai visiškas galimo sukeltos degradacijos nebuvimas

Kitas dvigubo stiklo saulės modulių pranašumas, palyginti su tradicinėmis baterijomis, yra šis. PID gali sumažinti įprastų saulės baterijų našumą 30 %. Dėl to kaltos parazitinės srovės moduliuose. Drėgmės ir patekimas ir aukštos temperatūros pagreitina poveikį. Dvigubo stiklo saulės moduliai iš esmės yra atsparūs tokiam gedimui, nes yra izoliuoti iš abiejų pusių.

8. Didesnė apsauga nuo gaisro

Pasižymi ženkliai didesniu atsparumu ugniai negu standartiniai “backsheet” moduliai, todėl padariniai gaisro atveju bus ženkliai mažesni, ypač jei plokštės montuojamos ant stogo.

9. Sumažėjusi fotoelementų mikroįtrūkimų galimybė

Dvisluoksnis stiklas fotoelementą geriau apsaugo nuo mechaninių pažeidimų montavimo ir transportavimo metu. Dėl to dvigubo stiklo naudojimas žymiai sumažina fotoelementų mikroįtrūkimų galimybę saulės elektrinei veikiant.

10. Mažesnės bendros išlaidos

Sistemose su dvigubo stiklo moduliais įtampa gali siekti 1500 V (tradiciniuose moduliuose iki 1000 V). Pasirinkus didesnę saulės sistemos darbinę įtampą, padeda sumažinti bendrą saulės elektrinės savikainą (dėl laidų, tinklo inverterio ir kt. kainos).

Dvigubo stiklo moduliai dabar plačiai naudojamos žemės ūkyje, gamyboje ir buityje visame pasaulyje. Dvigubo stiklo moduliai yra idealus atsakymas siekiant patenkinti didėjančius sparčiai besiplečiančio saulės energijos sektoriaus poreikius ir palaikyti jo plėtrą ateityje.